KONST / Litografier / Färglitografier 14965194
nr 1496 5194
Uno Svensson
(1929-2012), Sverige
Färglitografier, 2 st. Signerad, numrerad 120/250, daterad -70. Färglitografi, bildmått: 32x25 cm, yttermått inklusive ram: 52x43 cm
Uno Svensson, svensk målare och grafiker född 1929, död 2012.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 17 oktober 2022
kl 20:18:23
17/10 16:27:10
Uno Svensson
Läs mer om Uno Svensson